KLİMA GAZI FİYATLARI

Hizmet alanlarımızın ortak sorunlarından olan klima gazı bitti algısı, aslında bilinenin aksine yanlış bilgilendirme den kaynaklıdır. Hiç bir klimanın durduk yere yıllar geçse bile gazı bitmez, azalmaz yada eksilmez. 

Klima gazı neden biter?
Klima gazının bitmesi, eksilmesi sebebi, klima borularında oluşan kaçaklar, rekor bağlantılarındaki delinme ve çatlamadan, yanlış klima montajı, yanlış klima sökümü sebebi ile klima gazı bitmiş olabilir. Şimdi gelelim klima gazı fiyatlarına.

Alo! Klimamızın Gazı Bitti Gaz Dolum Ücreti Nedir Demeden önce;
Klimanın gazı bitti ne kadara dolduruyorsunuz diyen müşterilerimiz için;
Klima gazı klima sisteminizdeki havanın soğutulması veya ısıtılmasından sorumludur. Gaz bir Klima' nın evinizi soğutması yada ısıtması için en önemli unsurudur. Öncelikle şunu iyi bilin klima gazı durduk yere azalıp bitmez (özellikle bakıma gelip klimanızın şu kadar gazı kalmış ilave edelim böyle klima yanar, patlar vs. diyen biri evinizde bulunuyorsa direk kovun) Bazen gaz kaçabilir ve bu klimanızın verimliliğini azaltır. Dahası, sızıntılar atmosferimiz için de zararlıdır. Klima gaz kaçağı durumunda, öncelikle kaçak yeri tesbit edilip onarımı yapılır. Borularda daha büyük bir arıza olması durumunda, onarımı yapılamayan boru tesisatının değiştirilmesi gerekebilir. Bazı durumlarda dış ünitenin içerisindeki borularda kaçak olabilir. Bu durumlar çoğunlukla kaynak ile kurtarılır. Daha sonra klimanın vakum cihazı ile içerisindeki kalıntı gazın çıkarılması sağlanır. Klimaya üretici tarafından belirlenen gaz türü ve miktarı kadar klima gaz terazisi ile gaz dolumu yapılır. Bu durumlar klima gaz dolum fiyatını etkileyen faktörlerdir.
Tüm bu işlemleri göz önünde bulundurarak klima gazı kaç para demek yerine, klima gazının neden bittiği kaçağın nerden olduğunu bilen bir servis teknisyeni çağırıp kontrol ettirdikten sonra fiyat almanız en doğrusudur. Yoksa onarım yapılmadan sürekli gaz dolumu yaptırmak daha maliyetli ve kalıcı çözüm değildir. 

Klima gazı doldurmanın maliyeti nedir?

Bu, sisteminizin aldığı gaz miktarı ve türüne bağlıdır.Klima gazları farklı tiplerde üretilir ve bu klima gazları da tiplerine göre de farklı fiyatlardadır. R410 klima gazı, R407 klima gazı, R22 klima gazı ve son zamanlarda yeni üretimi yapılan klimalarda kullanılan R32 klima gazı. Klimanın alacağı gaz miktarına göre ortalama bir klima gaz dolum fiyatı söylemek gerekirse, klimaların klima gazı dolum fiyatı 750 ₺  ile 1950 ₺ arasında, daha büyük klimalar için 1500₺ ile  2500 ₺ arasında değişebilir. Klimanız için kesin bir klima gaz dolum ücretini kaçak tesbitini yaptırıp öğrenebilirsiniz. Unutmayın önemli olan gaz doldurmak değil gazın neden kaçtığını bulup gaz kaçağını giderip gaz dolumu yaptırmaktır. Bize 0232 332 22 52 numaralı telefondan ulaşın klimanızın kaçak ve gaz kontrolünü yapalım! Net fiyat verelim.

Gaz Kaçaklarının Kontrol Edilmesi

Önemli olan gelip klima gazı doldurup gitmek değildir. Sistemde bir kaçak varsa, kaçak kontrolü de yapmak gerekebilir. Bazı durumlarda, gazın sistemden dışarı sızmaması için diğer parçaların da değiştirilmesi yahut kaynak ile onarım yapılması gerekebilir. Bunlar ekstra maliyetler çıkarabilir. Sisteme yüklenen gaz, tüm ünite için can suyu gibidir. Hafif gaz sızıntıları bile sistemin performansını engeller ve sürekli sızıntı klimanızı işe yaramaz hale getirebilir. Dahası, gaz kaçağı sadece klima sisteminin bozulmasına değil, aynı zamanda yüksek klima tamir maliyetlerine de yol açacaktır. Bu nedenle, klima gaz dolumu yapıldığında gaz kaçağı olup olmadığını kontrol etmek çok önemlidir.

Klima Gaz Kaçağı Nasıl Bulunur? 

Klima gaz kaçaklarını kontrol etmek için genelde bağlantılara sabun solüsyonu sürülür. Herhangi bir kaçak varsa, gazın kabarcıklar şeklinde sızdığını görürsünüz ve sızıntı yoksa sabun çözeltisi stabil kalır. Gaz kaçağı varsa, bağlantıların sıkılması gerekir. Sızıntı durmazsa, sızıntı noktasının sökülüp yeniden takılması veya onarılması gerekebilir.

KLİMA GAZI DOLUMU FİYATLARI
TUTAR / BİRİM
9.000 BTU KLİMA GAZ DOLUMUFiyat Alınız !
12.000 BTU KLİMA GAZ DOLUMUFiyat Alınız ! 
18.000 BTU KLİMA GAZ DOLUMUFiyat Alınız !
24.000 BTU KLİMA GAZ DOLUMUFiyat Alınız !
Multi Klima Gaz DolumuFiyat Alınız!
Yer/Tavan Tipi Klima Gaz DolumuFiyat Alınız!
VRF/VRV Klima Gaz DolumuFiyat Alınız!

ÖNEMLİ NOT: Yukarıdaki fiyatlar sadece gaz dolum ucretidir. Kaynak gerektiren, evaporatör yada borularda oluşmuş kaçaklar için ayrıca tamir ucreti alınır. Bu kaçaklar onarılmaz ise dolum yapılan gaz bir kaç güne kalmadan tekrar bitecektir.

Yukarıdaki fiyatlar minimum ve maksimum olarak listelenmiştir. Klimanızın alacağı gaz miktarına göre işlem öncesi net fiyat verilmektedir.


Klima tam soğutmuyor ise klima gazından şüphelenilebilir ama bu tek neden değildir. Klima çalışıyor ama soğutmuyor, klima soğutmuyor ne yapmalıyım gibi şikâyetler için bize mesaj gönderin yada dilediğiniz zaman arayın, klima gaz dolum fiyatlarını öğrenin.